SKRÁŠLIME SI MESTSKÚ ČASŤ JUH

S príchodom jari nás stále viac a viac krajšie počasie láka do prírody, do záhrad, jednoducho na čerstvý vzduch. Spojme príjemné s užitočným a skrášlime si našu mestskú časť JUH.

Aj my, každý z nás, môžeme totiž prispieť k tomu, aby naša mestská časť bola krajšia alebo ak chcete, útulnejšia. Stačí mať nápad a chuť vyhrnúť si rukávy.

Mesto Vranov nad Topľou totiž aj tento rok vyčlenilo v rozpočte na podporu svojpomocných aktivít občanov sumu 20 tisíc eur, ktoré sú súčasťou programu 11.3 Správa a údržba verejnej zelene.

Inšpirácii sa medze nekladú. Pointou je nápad, vďaka ktorému si skrášlime okolie pred našimi bytovými domami. Vysadiť si môžeme kvetinové záhony, zasadiť dreviny, natrieť zábradlie, či opraviť lavičky.

Z príspevku je možné preplatiť náklady spojené s nákupom napr. okrasných drevín, krov, kvetov, okrasného štrku, mulčovacej kôry, zeminy, hnojiva, postrekov, geotextília a pod. Z príspevku sa zvyčajne neprepláca nákup náradia, prvky detských ihrísk, lavičky, koše, stojany na bicykle a pod. Výška príspevku mesta je štandardne do 300 €. Žiadosti sa podávajú k 30.4. a 31.8 daného roka.

Postup je jednoduchý. Stačí vyplniť žiadosť o poskytnutie dotácie (nižšie) a podať ju buď v kancelárii 1. kontaktu alebo zaslať e-mailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Všetky podané žiadosti budú odborne posudzované a schvaľované na základe ich pozitívneho prínosu pre obyvateľov mesta Vranov nad Topľou.

Poslanci mestskej časti JUH


Súbory